[vc_row][vc_column][vc_column_text]W dniach 10-14.12.2018 r. w Instytucie Europejskim w Łodzi odbyła się Akademia Wiedzy i Umiejętności w ramach projektu oświatowe Regionalny Ośrodek Dialogu i Edukacji Historycznej w Łodzi dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” w 2018 roku.

Nauczyciela oraz Uczniowie wzięli udział w interesującym, innowacyjnym bloku zajęć o charakterze warsztatowo-wykładowym i turniejowym. Edukacyjną przygodę zainicjowało zapoznanie uczestników z historią Instytutu Europejskiego oraz z zaletami gier edukacyjnych, jako efektownego i efektywnego narzędzia edukacyjnego.

W kolejnych dniach uczestnicy Akademii mieli możliwość pasjonowania się wydarzeniami z przeszłości zaprezentowanymi w trakcie warsztatów realizowanych w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Muzeum Fabryki w Łodzi, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Archiwum IPN, Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, w łódzkim EC1, a także w Instytucie Europejskim (prowadzący: Prof. Przemysław Waingertner, dr Paweł Kowal, dr Artur Rosiak, dr Karol Dziurda, dr Piotr Ossowski, dr Kamil Piskała, dr Tadeusz Bogalecki, Pani Małgorzata Jędrzejczak-Podogrocka).

[/vc_column_text][image image_id=”938″][/image][vc_column_text]Warsztaty w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.[/vc_column_text][image image_id=”939″][/image][vc_column_text]Zajęcia warsztatowe z Panem dr. Pawłem Kowalem.[/vc_column_text][image image_id=”935″][/image][vc_column_text]Zajęcia warsztatowe w Centrum Dialogu w Łodzi.[/vc_column_text][image image_id=”936″][/image][vc_column_text]Zajęcia warsztatowo-wykładowe z Turniejem Gier Edukacyjnych prowadzone przez dra Piotra Ossowskiego oraz dra Karola Dziudę.[/vc_column_text][image image_id=”937″][/image][vc_column_text]Zakończenie Akademii, Kierownik Projektu Pan Konrad Dziurdzia wręcza nagrody uczestnikom.[/vc_column_text][image image_id=”941″][/image][vc_column_text]Zakończenie Akademii, wręczenie nagród przez Pana Konrada Dziurdzię – Kierownika Projektu.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

powrót