Informujemy wszystkich zainteresowanych konkursem  Team Europe & and the art of debate, że nastąpiła zmiana harmonogramu realizacji konkursu dla regionu łódzkiego. Ostateczna rekrutacja potrwa najpóźniej do dni 3 kwietnia 2017r. Zgłoś drużynę już teraz za pomocą formularza rejestracyjnego na: http://ksmowcow.pl/teameurope.html

Poniżej publikujemy pełną zaktualizowaną informację.

Centrum Dokumentacji Europejskiej wraz z Instytutem Europejskim w Łodzi, w imieniu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce jak i własnym, jako podmiot goszczący w tym roku cykl Debat Europejskich dla studentów uczelni wyższych w Łodzi i regionie: Team Europe & and the art of debate, pragnie bardzo gorąco zaprosić wszystkich studentów do udziału w tej wyjątkowej ogólnopolskiej rywalizacji. Konkurs organizowany jest przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce w ramach obchodów 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich.

Team Europe & and the art of debate to unikatowy cykl turniejów Debat Europejskich, skierowany do studentów uczelni wyższych w siedmiu polskich miastach. Projekt rozpoczął się w marcu 2017 roku i potrwa dwa miesiące. Wystarczy zgłosić 4-osobową drużynę i wziąć udział w jednej z tur debat eliminacyjnych. Najlepsze drużyny w każdym z miast rywalizują następnie w Debatach Finałowych, w których stawką dla zwycięzców jest wyjazd studyjny do Brukseli! Jednocześnie, dla najlepszych drużyn Centrum Dokumentacji Europejskiej wraz z Instytutem Europejskim przygotowało również drobne nagrody rzeczowe.

W przypadku licznego udziału drużyn w debatach eliminacyjnych w danym mieście, istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnych warsztatów szkoleniowych dla uczestników.

Debaty odbywają się w: Katowicach, Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Lublinie i Wrocławiu. Rekrutacja dla Łodzi prowadzona jest elektronicznie najpóźniej do dnia 3 kwietnia 2017.

Debaty są przeprowadzane zgodnie z zasadami przyjętymi podczas Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Jest to rodzaj debaty o bardzo ustrukturyzowanym przebiegu, kładącej ogromną wagę na kulturę wypowiedzi i szacunek wobec oponentów. Jej zadaniem jest dyskusja nad tezą, dotyczącą najczęściej problematyki społeczno-politycznej. Debata doskonali sztukę przemawiania publicznego, tworzenia interesującej argumentacji i prowadzenia skutecznej polemiki.

Debata eliminacyjna w Instytucie Europejskim w Łodzi planowana jest na 10 kwietnia 2017r., natomiast debata finałowa, na ostatni tydzień kwietnia (25 lub 28 kwietnia – termin potwierdzony zostanie 27 marca).

Jednocześnie, na debatę finałową bardzo serdecznie zapraszamy również gości oraz obserwatorów (studentów, jak i opiekunów drużyn, wykładowców i przedstawicieli uczelni, środowiska oświatowe). Po debacie odbędzie się otwarty panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości, mentorów debat oraz zgromadzonej publiczności. Zgłoszenia w tym zakresie prosimy kierować na adres: kdziurdzia@natolin.edu.pl lub cde@ie.lodz.pl, podając ilość i dane osób do dnia 14 kwietnia 2017r.

Wszelkie szczegóły dotyczące wydarzenia możecie znaleźć Państwo na następujących stronach i serwisach:
http://www.ksmowcow.pl/teameurope.html
https://www.facebook.com/teameuropeartofdebate/
ksmowcow@gmail.com

powrót