W poniedziałek 10 kwietnia  Centrum Dokumentacji oraz Instytut Europejski w Łodzi byli gospodarzami kolejnej tury debat eliminacyjnych projektu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Team Europe & the art of debate. Była to jedna
z najbardziej emocjonujących faz eliminacyjnych w projekcie, jak podkreślili jurorzy debaty. Obserwatorami debat byli Pan Konrad Dziurdzia (Kierownik CDE w Łodzi) oraz dr Michał Andrzejczak (współpracownik naukowy IE). Ogłaszamy, iż
w Debacie Finałowej w dniu 25 kwietnia 2017 r. zmierzą się ze sobą dwie drużyny:

• SKNPE, czyli: Filip Woźniak, Małgorzata Grobelna, Magdalena Królikowska i Kajetan Kacperczyk, reprezentujący Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, uzyskując 266 punktów
    oraz
  • Suspendisse quatuor w składzie: Jakub Winiecki, Dawid Imach, Rafał Zboina i Mikołaj Magnuszewski, reprezentujący Uniwersytet Gdański oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (276,5 punktów)

Pragniemy bardzo gorąco zaprosić wszystkich zainteresowanych (m.in. media, środowiska oświatowe i akademickie) na Debatę Finałową w Instytucie Europejskim, która  rozpocznie się w dniu 25 kwietnia 2017 r. w dużej sali konferencyjnej Instytutu Europejskiego (ul. Piotrkowska 262/264) o godz. 12:30. Przewodnią tematyką zmagań będzie polityka migracyjna UE. Debaty są w pełni otwarte dla publiczności, która może w niej brać czynny udział poprzez zadawanie pytań.

Jednocześnie, po debacie odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem członków jury, zaproszonych gości oraz publiczności (w tym ekspertów reprezentujących Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Centrum Dokumentacji Europejskiej oraz akademików z regionu łódzkiego). W łódzkim panelu udział wezmą, m.in.: Pani Karolina Grot (Koordynator projektów i analityk Instytutu Spraw Publicznych), dr hab. Maciej Krzak (prof. nadzw. Uczelni Łazarskiego), Pan Sebastian Rysz (analityk PKE w Polsce), dr hab., Prof. UŁ Dariusz Jeziorny (Dyrektor Instytutu Historii UŁ), Pan Konrad Dziurdzia (Kierownik CDE w Łodzi), dr Michał Andrzejczak. Zgłoszenia dotyczące chęci przybycia na debatę finałową w Łodzi prosimy kierować mailowo na adres: kdziurdzia@natolin.edu.pl lub cde@ie.lodz.pl, podając nazwę reprezentowanej instytucji, liczbę uczestników oraz dane kontaktowe, do dnia 19.04.2017.