Nagroda Unii Europejskiej – Europa Nostra Awards to najważniejsze wyróżnienie w Europie w dziedzinie dziedzictwa kulturowego. Nagroda przyznawana jest najlepszym projektom zawierającym imponujące badania dedykowane specjalistom, podnoszące poziom szkoleń i programów edukacyjnych. Kierowana do architektów, rzemieślników, specjalistów dziedzictwa kulturowego, wolontariuszy, instytucji publicznych oraz prywatnych, a także społeczności lokalnych.

Europa Nostra Awards powstała w 2002 roku z ramienia Komisji Europejskiej. Jej celem jest promowanie najlepszych praktyk związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego, zarządzania, badań, edukacji i komunikacji. Dzięki swojemu prestiżowi przyczynia się do wzmocnienia publicznego uznania dziedzictwa kulturowego jako strategicznego zasobu dla społeczeństwa i gospodarki europejskiej.

W 2017 roku nagroda Europa Nostra Awards przyznana zostanie aż 30 osiągnięciom z dziedziny dziedzictwa kulturowego w całej Europie. Siedem projektów otrzyma nagrodę Grand Prix oraz 10.000 €. Jedna z nagród, wybierana w ankiecie online, przyznawana jest jako Public Choice Award.

Europa Nostra Awards to szansa na zdobycie najważniejszej nagrody z dziedziny dziedzictwa kulturowego w Europie. Warto więc zgłosić projekt i dzielić się swoim sukcesem nie tylko w całej Europie, ale również poza nią.

Kapituła składa się z międzynarodowych ekspertów oceniających zgłoszenia w 4 kategoriach:

– ochrona dziedzictwa kulturowego,
– badania naukowe,
– aktywna działalność na rzecz dziedzictwa kulturowego,
– edukacja, szkolenia i podnoszenie świadomości.

Termin aplikacji: 1 października 
Zapraszamy do obejrzenia filmiku, zachęcającego do zgłoszeń po prestiżową nagrodę z dziedzictwa kulturowego.

Europa Nostra Awards 2018 – otwarty nabór wniosków

Więcej na:

Homepage

powrót