Instytut Europejski wraz z CDE  gości w dniach 29.08.2016 – 02.09.2016 uczestników projektu E-Platform for Neighbourhood. W trakcie powyższego projektu Kolegium Europejskie Kampus Natolin w Warszawie prowadzi szkolenia w formule blended-learning z wykorzystaniem nowoczesnej platformy e-learningowej, rozbudowanej o informacyjną bazę danych w formule elektronicznej biblioteki oraz forum ekspertów, poświęcone tematyce Unii Europejskiej oraz jej Polityce Sąsiedztwa (ENP). Projekt przewiduje przeszkolenie co najmniej 300 osób pochodzących z krajów ENP, w tym oprócz sesji prowadzonych zdalnie, wyselekcjonowana w oparciu o końcowe wyniki testów, grupa uczestników (zarówno z krajów ENP-East jak ENP-South) weźmie udział w stacjonarnych sesjach szkoleniowych i warsztatowych w
w zamiejscowym oddziale partnera projektu, Fundacji Centrum Europejskie Natolin, Instytucie Europejskim w Łodzi. Zakres tematyczny kursów obejmuje następujące moduły tematyczne:

 1. EU and development cooperation, including sources of funding
 2. Cross-border co-operation
 3. Human rights protection
 4. Civil Society Empowerment
 5. Deep and Comprehensive Free Trade Area Agreements (DCFTA)
 6. Anti-Corruption
 7. Integrated Border Management and Migration Policies
 8. Protection of financial interests of the Union, incl. financial control and audit; anti-fraud
 9. Policy coordination and decision- making for EU affairs
 10. Lobbying and legislative procedures
 11. Cost-benefit analysis
 12. Monitoring and evaluation
 13. Fund-raising skills
 14. Effective application for EU funding
 15. Policy dialogue

Szkolenia dedykowane są w szczególności przedstawicielom administracji publicznej, instytucji akademickich/centrów naukowych oraz organizacji społecznych. Pełna implementacja projektu zaplanowana jest do końca 2016 roku.

Zobacz więcej na : https://www.facebook.com/EPlatform.Neighbourhood/

powrót