Miło nam niezmiernie przekazać, iż w dniu 25 października 2018r. ceremonię inaugurującą rok akademicki 2018/2019 w Kolegium Europejskim w Natolinie uświetnił swoją obecnością Komisarz UE ds. Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu, Pan  Tibor Navracsics. Komisarz podkreślił niezwykle ważną rolę rozwoju programu Erasmus dla całej Europy oraz Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego, w tym przedstawił ramy finansowe i wizje zmian w programie na kolejne lata, zwracając szczególną uwagę na młodych ludzi, jako przyszłość i fundament budowania silnej UE. Jednocześnie, przypomniał m.in. o uruchomieniu dwóch innych, równie niezwykle cennych inicjatyw KE, Korpusu Solidarności oraz Discover UE.

Investing in education & young people remains a priority. We have proposed to double funding for Erasmus after 2020 to EUR 30 billion to make it even bigger & more inclusive, enabling millions to learn abroad while experiencing what it feels like to be European.