W dniach 7-9 stycznia 2022r. w Warszawie prowadzone są obrady Konferencji w sprawie przyszłości Europy dotyczące zmian klimatu, środowiska i zdrowia. Podczas sesji, które realizowane są na terenie Kolegium Europejskiego w Natolinie (sesje robocze w dniu 7 i 8 stycznia 2022r.) oraz w Pałacu Kultury i Nauki, ponad 170 panelistów ze wszystkich państw członkowskich, debatuje o zaleceniach w sprawie przyszłości Europy, które będą dyskutowane następnie w zakresie rekomendacji na zgromadzeniu plenarnym, zaplanowanym na wiosnę 2022 roku.

Konferencja w sprawie przyszłości Europy została powołana w 2019 roku przez Parlament Europejski, Radę oraz Komisję Europejską. Jest prowadzonym przez obywateli cyklem dyskusji, które mają umożliwić mieszkańcom całej Europy dzielenie się pomysłami i wywarcie wpływu na kształt naszej wspólnej przyszłości.

 

 

Sesje plenarne(odbywające się w Pałacu Kultury i Nauki) są transmitowane online:

Podczas konferencji obowiązują ograniczenia związane z pandemią COVID-19. Noszenie maseczek, zachowanie dystansu społecznego i posiadanie certyfikatu szczepień jest obowiązkowe. Uczestnicy konferencji są dodatkowo regularnie testowani na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Przydatne linki:

Deklaracja na temat powołania Konferencji:

https://futureu.europa.eu/uploads/decidim/attachment/file/6/EN_-_JOINT_DECLARATION_ON_THE_CONFERENCE_ON_THE_FUTURE_OF_EUROPE.pdf

Platforma internetowa: https://futureu.europa.eu/?locale=pl

Informacja na temat prac panelu obywatelskiego dotyczącego zmian klimatu, środowiska i zdrowia: https://futureu.europa.eu/assemblies/citizens-panels/f/300/

 

powrót