Centrum Europejskie Natolin wraz z Instytutem Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka, Instytutem Europy Środkowej oraz Fundacją Wyszehradzką, mają zaszczyt zaprosić Państwa na międzynarodowy cykl panelowo-wykładowy w formacie webinarium (wszystkie wykłady i panele w dostępie online) pod hasłem: PRZESTRZEŃ WSPÓŁPRACY W EUROPIE ŚRODKOWEJ I WSCHODNIEJ A KRAJE GRUPY WYSZEHRADZKIEJ. PAMIĘĆ, WYZWANIA I PERSPEKTYWY [The Visegrád Group Countries Towards Common Spaces of Cooperation in Central and Eastern Europe. Shared History, Challenges and Prospects for Future(realizowany również we współpracy z Wydziałem Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego).

Wydarzenie rozpocznie się 26 października 2020 o godz. 9:40. i organizowane będzie w formule zdalnej w dniach 26 oraz 27 października (platforma ZOOM).

Agenda: Pobierz PDF

Przedmiotowe wydarzenie jest kontynuacją cyklu konferencyjnego dot. historii Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz częścią projektu wdrażanego przez Centrum Europejskie Natolin w latach 2018-2020, współfinansowanego ze środków programu Ministra i Nauki Szkolnictwa Wyższego pod nazwą DIALOG: Elektroniczna platforma transferu wiedzy i zasobów źródłowych: Wizje roli Polski w Europie Środkowo-Wschodniej w koncepcjach geopolitycznych, gospodarczych i cywilizacyjno-kulturowych w XX. Cykl stanowić będzie również inaugurację aktywności o charakterze edukacyjnym i naukowym, związanych tematycznie ze zbliżającą się w 2021r. 30. rocznicą powstania Grupy Wyszehradzkiej.

Sesje panelowo-wykładowe będą prowadzone w języku polskim oraz angielskim (wraz z zapewnieniem tłumaczenia symultanicznego wszystkich wystąpień na język polski oraz angielski).

Udział w konferencji jest bezpłatny. Na 7 dni przed rozpoczęciem wydarzenia do wszystkich zarejestrowanych uczestników kierować będziemy szczegółowe dane dostępowe. Jednocześnie, wszystkim uczestnikom wydarzenia zapewniamy zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo oraz dodatkowe materiały po-wydarzeniowe – publikacyjne i audio-wizualne.

Prosimy o rejestrację poprzez http://events.e-natolin.eu/.

powrót