Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Europejskie Forum Nowych Idei zapraszają na dyskusję o przyszłości Europy z Jyrkim Katainenem, wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej odpowiedzialnym za miejsca pracy, wzrost inwestycji i konkurencyjność. Spotkanie odbędzie się w formule Dialogu Obywatelskiego – inicjatywy KE, której celem jest włączenie obywateli do debaty na temat przyszłości Europy.

Date: 27/09/2018 – 15:00 – 16:30

Podczas spotkania rozmawiać będziemy na temat wyzwań stojących przed Europą oraz nową Komisją Europejską po 2019 roku. To doskonała okazja, by wspólnie zastanowić się nad kształtem Unii oraz miejscem Polski w Europie. Poruszone zostaną również tematy związane z nową perspektywą budżetową oraz kierunkom, w jakich powinna rozwijać się gospodarka UE.

Spotkanie z komisarzem Jyrkim Katainenem poprowadzi Wawrzyniec Smoczyński (Polityka Insight).

Data: 27 września

Godzina: 15.00-16.30

Miejsce: Pawilon Nowych Idei, Sopot (plaża przed hotelem Grand)

Spotkanie bezpłatne, otwarte dla wszystkich zainteresowanych!

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja(link is external).

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie (w tym przypadku z uwzględnieniem tematów z portfolio komisarza Katainena).

Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012 r. Podczas spotkań komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przestawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania UE.

Relacje z dialogów znajdziesz TUTAJ.

https://ec.europa.eu/poland/news/180928_katainen_pl

 

powrót