Kolegium Europejskie ogłasza nabór na rok akademicki 2019/2020. Uczelnia oferuje studia m.in. z zakresu prawa europejskiego, stosunków międzynarodowych, ekonomii i dyplomacji. Co roku ponad 70 proc. studentów Kolegium otrzymuje pełne lub częściowe stypendia finansowane ze środków rządowych, Komisji Europejskiej lub Parlamentu Europejskiego. Rekrutacja zakończy się 16 stycznia 2019 r.

Kolegium Europejskie (College of Europe) to najstarsza i jedna z najbardziej prestiżowych placówek akademickich oferujących studia w zakresie spraw europejskich na poziomie advanced Master of Arts. Uczelnia została utworzona w Brugii (Belgia) w 1949 r. z inicjatywy Kongresu Haskiego. W 1992 r. powstał drugi kampus Kolegium Europejskiego w warszawskim Natolinie.

Kandydaci mogą ubiegać się o miejsca na kierunkach:

• Europejskie Studia Interdyscyplinarne – European Interdisciplinary Studies (4 specjalizacje: EU Public Affairs and Policies, The EU in the World, The EU and its Neighbours, European History and Civilisation). Miejsce: studia w kampusie w Natolinie,
  • Studia z zakresu ekonomii, prawa europejskiego, stosunków międzynarodowych, dyplomacji, zarządzania i politologii – European Economic Studies, European Law, EU International Relations and Diplomacy oraz European Political and Governance Studies. Miejsce: studia w kampusie w Brugii.

Szczegółowe informacje na temat procesu rekrutacji, oferty stypendialnej oraz programu studiów można znaleźć na stronach www.coleurope.eu(link is external) oraz www.coleuropenatolin.eu(link is external).

Informacje na temat stypendiów Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP dla obywateli Polski są dostępne tutaj(link is external).