Celem konkursu jest zainteresowanie młodych ludzi karierą tłumacza oraz, ogólnie rzecz biorąc, promowanie nauki języków obcych. Tegoroczny temat wpisuje się w jeden z najważniejszych priorytetów politycznych UE – Zielony Ład – który dodatkowo jest szczególnie interesujący dla młodego pokolenia. Oprócz podjęcia tego interesującego tematu konkurs zbliży młodych ludzi zainteresowanych językami z różnych krajów, a tym samym zachęci ich do pokonywania barier między ludźmi i kulturami. Umiejętność porozumiewania się i wzajemnego zrozumienia, niezależnie od dzielących nas różnic, ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju naszej Unii – Johannes Hahn, Komisarz do spraw budżetu i administracji.

Szkoły średnie we wszystkich krajach UE mogą od teraz wziąć udział w dorocznym konkursie tłumaczeniowym Komisji Europejskiej Juvenes Translatores. Od południa 2 września do godziny 12:00 w południe 20 października 2021 r. szkoły mogą rejestrować się online, aby ich uczniowie zmierzyli się z rówieśnikami w całej UE. W tym roku tematem tekstów, które będą tłumaczone przez młodych ludzi, jest „Wróćmy na właściwe tory – budujmy bardziej ekologiczną przyszłość”.

Rejestracja i więcej na: https://ec.europa.eu/info/education/skills-and-qualifications/develop-your-skills/language-skills/juvenes-translatores

powrót